Boks

W przypadku chęci uczestniczenia w treningach prosimy o kontakt telefoniczny: 

kom: 607 08 64 66
tel: 61 830 11 41


Godziny treningów oznaczone kolorem czerwonym odbywają się na sali przy ulicy Grunwaldzka 152 - Zespół Szkół Budowlanych

Sekcja Boks

Terminy treningów

Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
 
19:00
19:00  

* sparingi 

Cennik

  • Trening grupowy (karnet miesięczny bez względu na ilość treningów): 140 zł
  • Trening indywidualny 100 zł/h
  • Jednorazowy wstęp na trening: 25zł
  • Osoby startujące w zawodach treningi darmowe

Boks od dawna był walką na pięści dwóch osób i już w starożytnej Grecji i Rzymie uznawany był jako swego rodzaju sport. W tamtych czasach był to sport bardzo brutalny i najczęściej kończył się śmiercią.

Od 1867 roku istnieje wymóg zakładania rękawic do walk bokserskich, wcześniej walki odbywały się na gołe pięści. Zawodowe walki bokserskie maksymalnie trwają 12 rund po 3 minuty z 1 minutowymi przerwami. Podczas zajęć w naszym Klubie uczestnicy uczą się ciosów bokserskich, które są podstawa w tej sztuce walki.

Rozróżnia się ciosy proste, sierpowe, z dołu – podbródkowe, haki. Mogą być krótki i długie, a prawidłowo zadawane powinny być przednią, wypchaną częścią zamkniętej rękawicy. Można zadawać ciosy w przednie i boczne części głowy - do linii uszu oraz powyżej pasa z przodu i z boku do linii ramion opuszczonych luźno wzdłuż tułowia.

Podczas zajęć w KS Wielkopolanin uczestnicy uczą się prawidłowej pozycji bokserskiej oraz pozycji obronnych czyli odskoków, odchyleń, gardy, zakroku. Te i inne tajniki boksu przekazuje uczestnikom trener Janusz Miedziocha.ZAPRASZAMY!!!

Boks Poznań

Boks tradycyjny ma swoje zaczątki od czasów starożytnej Grecji. Wówczas walki toczyły się gołymi pięściami, często na śmierć i życie.
Dzisiaj zawodnicy walczą podzieleni na kategorie wagowe i wiekowe, a także na płeć.

Więcej »

Muay Thai Poznań

Boks tajski (Muai Thai) od lat 90-tych XX wieku coraz częściej uprawiany jest w naszym kraju. Organizowane są walki i turnieje dla miłośników boksu tajskiego. My prowadzimy treningi boksu tajskiego w dwóch miejscach w Poznaniu.

Więcej »

Kick Boxing Poznań

Kick boxing to sztuka walki, gdzie jak sama nazwa wskazuje dozwolone są zarówno kopnięcia jak i uderzenia pięściami. Jednak, żeby wziąć udział w walce w ringu, najpierw trzeba przyswoić sobie reguły oraz nauczyć się walczyć.

Więcej »