Wielkopolanie z Poznania z trzema medalami Międzynarodowych Mistrzostw Polski w K 1

Data: 30-11-2011

Trzy medale na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w K 1 w Gdańsku zdobyli zawodnicy K.S.Wielkopolanin Poznań. Martyna Nowak została mistrzynią w kat.+ 70, Michał Duda zdobył srebrny medal w wadze +91, a Piotr Przybył brązowy medal w wadze -81 kg w kat. juniorów. Turniej trwał od 11.11 2011 do 13.11.2011, startowało 181 zawodników z 51 klubów z Polski, Litwy i Białorusi.

Najbardziej emocjonujący pojedynek w półfinale wagi +91 kg stoczył Michał Duda, z wykształcenia analityk finansowy, który wygrał przez RSC w trzecim starciu z niezrzeszonym zawodnikiem z Warszawy Jakubem Majewskim. Przez cały czas kontrolował przebieg walki i skutecznie obijał swojego przeciwnika podwójnym lewym prostym i naciągal go na kolano. W trzeciej rundzie lekarz nie dopuścił Warszawianina do dalszej walki. W finale tej wagi Duda jednak przegrał walkę o złoty medal z Kamilem Sokołowskim z Paco Team Katowice.

Martyna Nowak - z wykształcenia psycholog, mistrzyni Polski w muay thai z ub. r. jako jedyna zawodniczka w wadze + 70 kg miała zapewniony złoty medal, jednak walczyła towarzysko z Justyną Wozniak z Kobe Gym Gdynia i zremisowała po bardzo ładnej i technicznej walce.

Piotr Przybył uczeń Zespołu Szkół Budowlanych przy ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu stoczył wyrównany i emocjonujący półfinałowy pojedynek z Filipem Miszczakiem reprezentującym Corpus Gdańsk.W pierwszej rundzie skutecznie kontrował gdańszczanina i wyrażnie prowadził na punkty. Sędziowie przyznali jednak zwycięstwo Miszczakowi.

Zdaniem trenera K.S.Wielkopolanin Poznań Janusza Miedziochy na zwycięstwo zasłużył również najbardziej utytułowany zawodnik tego klubu Michał Nowicki, który na co dzień pracuje jako żołnierz poznańskiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej. W ćwierćfinałowej walce z zawodnikiem Wdy Świecie Pawłem Manikowskim przegrał niejednogłośnie na punkty stosunkiem głosów 2:1 i pierwszy raz od półtora roku wrócił z krajowej imprez bez medalu. Michał Nowicki jest bowiem aktualnym wicemistrzem Polski w muay thai, ubiegłorocznym mistrzem polski w muay thai, srebrnym medalistą Pucharu Polski w K 1 oraz brązowym medalistą MP w kickboxingu.

Powrót do aktualności »

Boks Poznań

Boks tradycyjny ma swoje zaczątki od czasów starożytnej Grecji. Wówczas walki toczyły się gołymi pięściami, często na śmierć i życie.
Dzisiaj zawodnicy walczą podzieleni na kategorie wagowe i wiekowe, a także na płeć.

Więcej »

Muay Thai Poznań

Boks tajski (Muai Thai) od lat 90-tych XX wieku coraz częściej uprawiany jest w naszym kraju. Organizowane są walki i turnieje dla miłośników boksu tajskiego. My prowadzimy treningi boksu tajskiego w dwóch miejscach w Poznaniu.