O klubie

Klub Sportowy Wielkopolanin Poznań prowadzi zajęcia sportowe w sztuce walki muay thai.
Uważa się, że muay thai wywodzi się z Tajlandii, a z pewnością jest w tym kraju sportem narodowym.
W naszym kraju boks tajski zaczęto uprawiać z początkiem lat 90. XX wieku.
Muay thai jest odmianą boksu, a walki odbywają się także w ringu. Styl polega na walce w stójce wyłącznie przy pełnym kontakcie, ciosy zadawane są z pełną siłą przy użyciu łokci i kolan, a także niskich kopnięć okrężnych w udo. Ten sposób walki to także walka w klinczu, obalenia i podcięcia.
KS Wielkopolanin zaprasza na zajęcia muai thai, które prowadzi trener Janusz Miedziocha.
Trener ukończył kurs instruktorów Muay Thai w Krakowie, a w 2010 roku odbył 3 tygodniowe szkolenie bokserskie na Kubie.
Podstawą działania Klubu jest bezpieczeństwo, uczestnicy zajęć muay thai uczą się tej formy walki z ochraniaczami na łokcie, kolana i korpus.
Walki sparingowe są dobrowolne, gdzie podstawowym kryterium doboru sparingpartnerów jest ich poziom zaawansowania. Chętni mogą zdobyć stopnie szkoleniowe konieczne do udziału w zawodach sportowych.
Boks Poznań

Boks tradycyjny ma swoje zaczątki od czasów starożytnej Grecji. Wówczas walki toczyły się gołymi pięściami, często na śmierć i życie.
Dzisiaj zawodnicy walczą podzieleni na kategorie wagowe i wiekowe, a także na płeć.

Muay Thai Poznań

Boks tajski (Muai Thai) od lat 90-tych XX wieku coraz częściej uprawiany jest w naszym kraju. Organizowane są walki i turnieje dla miłośników boksu tajskiego. My prowadzimy treningi boksu tajskiego w dwóch miejscach w Poznaniu.

Kick Boxing Poznań

Kick boxing to sztuka walki, gdzie jak sama nazwa wskazuje dozwolone są zarówno kopnięcia jak i uderzenia pięściami. Jednak, żeby wziąć udział w walce w ringu, najpierw trzeba przyswoić sobie reguły oraz nauczyć się walczyć.